ты Новий етап розвитку ГТК «Інтурист-Закарпаття» в умовах наближення України до ЄВРО 2012

Новий етап розвитку ГТК «Інтурист-Закарпаття» в умовах наближення України до ЄВРО 2012

Новий етап розвитку ГТК «Інтурист-Закарпаття» в умовах наближення України до ЄВРО 2012

Основний власник Готельно-туристичного комплексу (ГТК) «Інтурист-Закарпаття» – Інвестиційна група «ІНЕКО», незважаючи на доволі складний період розвитку готелю, докладає максимум зусиль для захисту прав акціонерів, підвищення ефективності господарської діяльності підприємства та оперативного урегулювання критичних ситуацій навколо нього.

Як відомо, наприкінці 2011 року відбувся рейдерський замах на власність ГТК «Інтурист-Закарпаття», що завдало значної шкоди інтересам акціонерів, негативно вплинуло на імідж та фінансово-економічні показники діяльності готелю. Неефективність дій минулого керівництва призвела до нарощування кредиторської заборгованості перед комунальними службами, а також створення віртуальної заборгованості відносно компаній, близьких до рейдерських структур, і, як наслідок, дозволило недобросовісним акціонерам ініціювати відкриття справи про фіктивне банкрутство готелю.

Враховуючи той факт, що готельно-туристична галузь України суттєво постраждала від наслідків фінансово-економічної кризи й до сьогоднішнього дня повністю не оговталася, власні  бюджети готельних підприємств не в змозі покривати всі видатки на антирейдерську боротьбу, вже не кажучи про реінвестування у розвиток бізнесу. В цей же час перед готелем стоїть стратегічне завдання з гідністю прийняти гостей ЕВРО-2012, що вимагає відповідної підготовки:  впровадження високих стандартів обслуговування клієнтів, модернізації номерного фонду й удосконалення  інфраструктури.

Вирішення комплексу вищезгаданих системних задач вимагатиме впровадження стратегічних, скоординованих та рішучих дій з боку керуючої компанії та нового керівництва готелю.

Антикризовий план розвитку

e2a6a735690ce329f4c840675a585259

В рамках підготовки антикризового плану розвитку ГТК «Інтурист-Закарпаття» на 2012 рік передбачається 4 напрямки дій: формування ланки високоефективного менеджменту готелю, а також лояльного й високопрофесійного персоналу, консолідація внутрішніх і зовнішніх інвестицій у розвиток і технологічну модернізацію, підвищення дохідності та оптимізація видаткової частини. ІГ «ІНЕКО», як керуюча компанія, за рахунок власних джерел вже сьогодні виділяє значні інтелектуальні та фінансові ресурси на реалізацію цього плану.

В частині управління кадровими ресурсами призначено професійний менеджмент, який здатний впровадити антикризові заходи задля оперативного виводу готелю з кризового стану. На останніх зборах акціонерів, які відбулися 19 січня 2012 року, було призначено нового Голову Правління ПАТ «ГТК «Інтурист-Закарпаття» – киянина Товстико Валерія Володимировича, який за роки роботи у секторі вітчизняного HoReCa зарекомендував себе як успішний антикризовий менеджер, здатний виводити проблемні активи в готельній галузі на траєкторію динамічного зростання.

Ним було здійснено певні ротації та нові призначення. На посаду експерта з ресторанного розвитку був запрошений висококваліфікований спеціаліст з 25-річним стажем розвитку ресторанного бізнесу – Борисенкова  Валентина Томашівна. Посаду шеф-повара обійняв Легеза Станіслав Емеріхович – майстер своєї справи, який підіймав кухню у всім відомому ужгородському готелі «УнгварЪскій» і підвищував свою кваліфікацію в провідних готельно-ресторанних закладах Угорщини, Словенії і Словаччини. Впровадження нових напрямів розвитку буде реалізовувати менеджер з маркетингу та стратегічного розвитку з міста Києва – Зленко Оксана Юріївна.

З метою побудови потужної управлінської ланки, а також злагодженої обслуговуючої команди, в готелі й по сьогоднішній день триває кадровий аудит і ротація кадрів, що дозволить в близькій перспективі залучити талановитих, висококваліфікованих та відданих справі фахівців готельної, ресторанної та туристичної галузі.

Консолідація внутрішніх і зовнішніх інвестицій у розвиток і технологічну модернізацію готельного комплексу передбачає ефективне управління фінансовими ресурсами готелю, пошук резервів та залучення зовнішніх інвестиційних ресурсів.

Згідно з новою програмою освоєння інвестицій на 2012 рік, передбачаються наступні капіталовкладення у розвиток готелю:

  • ремонт фасаду готелю (запланований на весну 2012 року);
  • закупівля нового обладнання для ресторану;
  • ремонт комунікацій;
  • підготовка до відкриття спорт-бару, де відвідувачі зможуть покуштувати 7 сортів висококласного пива, насолодитися переглядом футбольних матчів ЕВРО 2012 й інших спортивних подій на великих плазмових екранах;
  • реставраційна та декоративна підготовка ресторану до ЕВРО 2012;
  • відкриття літньої тераси на 2 поверсі готелю з чудовою панорамою міста, з новими меблями та обладнанням;
  • частковий ремонт номерного фонду;
  • відкриття нічного розважального закладу у структурі готелю за концепцією кабаре-клубу в стилі ретро з метою відродження багатьом відомого в Ужгороді «червоного залу» готелю;
  • прийом гостей в рамках ЕВРО 2012 з організацією доставки до Львова.

Лише за 2 місяці 2012 року новому керівництву ГТК «Інтурист-Закарпаття» вдалося досягти реальних кроків в реалізації першого етапу інвестиційного плану. Зокрема придбано та введено в експлуатацію нове високотехнологічне й енергозберігаюче обладнання для ресторанного комплексу.

На сьогоднішній день активно проводяться  ремонтні роботи в номерах готелю. Лише за лютий місяць 2012 року було введено в експлуатацію 5 нових апартаментів.

Головою Правління було ініційовано аудит приміщень готельного комплексу на предмет виявлення всіх технічних проблем функціонування електромереж, систем газо- та водопостачання, загального стану готельного комплексу, номерного фонду, а також інфраструктурних об’єктів.  За результатами аудиту запропоновано поетапний план модернізації технічних комунікацій, і вже сьогодні ведеться робота щодо усунення наявних критичних недоліків.

З початку року в ресторані готелю «Інтурист-Закарпаття» проведено декілька театралізованих й святкових заходів, які повертають колишню популярність одному з найбільших ресторанних залів Ужгороду.

Так 14 лютого в ресторані ГТК “Інтурист-Закарпаття” відбулося святкування Дня Святого Валентина (Дня всіх закоханих), було показано розважальну програму, звучала жива музика, зал був наповнений романтикою і коханням. Гостями ресторану були відомі зірки української естради – фіналісти шоу Х-Фактор-2, серед яких переможець Віктор Романченко, а також інші фіналісти проекту: Владислав Курасов, Олег Кензов, Роман Веремейчик, Світлана Вінник, дует “Аркадій і Маліка”, Ганна Охрицька, які після свого концерту в Драматичному театрі обрали для святкової вечері саме ресторан «Інтурист-Закарпаття». Олег Кензов виявив бажання заспівати для гостей ресторану. Всі учасники проекту мали піднесений настрій, танцювали та фотографувалися з іншими гостями. Наприкінці святкування багато гостей висловило своє задоволення та залишило теплі відгуки щодо розважальної програми та нового меню ресторану.

18 лютого, напередодні Великоднього посту, словацька громада Закарпаття провела свою Масляну, або «Фашінговий плес» у затишній атмосфері готельного комплексу «Інтурист-Закарпаття». Метою цього заходу є не лише відновлення народної „фаш’янгової” (масляничної) традиції та розваги, але й створення сприятливих умов для зустрічі закарпатських словаків з представниками культурного, політичного, економічного та громадського життя України та Словаччини. Захід відбувся під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні пана Павла Гамжика. На свято зійшлися словаки майже з усіх словацьких поселень краю: В. Березного, Тур’я Ремети, Ужгорода, Сторожниці, Середнього, Анталовець, Глибокого, Лінців, Мукачева, Кольчина, та ін. На свято завітали такі поважні гості: з української сторони – заступник Голови Закарпатської ОДА Іван Качур, Генеральний консул України у Пряшеві Ольга Бенч, депутати обласної та міської ради; зі словацької сторони – 1-ий секретар Посольства Словацької республіки в Україні Павел Хробак, управляючий справами Матіци словацької у Словаччині Ян Ешток, делегація Генерального Консульства Словацької республіки в Ужгороді на чолі з Генеральним Консулом Мар’яном Сладечком, Почесний Консул України у Словацькій Республіці Станіслав Обіцький, Почесний Консул Словацької Республіки в Ужгороді Іван Шуфрич та інші поважні гості.

Прекрасна культурна програма, музика, вишукані страви та напої – все сприяло

відмінній атмосфері свята, яке тривало майже до ранку. Впевнені, що воно було гідним чудової традиції зустрічей словацької громади в готелі «Інтурист-Закарпаття».

Ресторанний комплекс й надалі планує підвищувати сервіс обслуговування своїх гостей, поряд із запровадженням лояльної цінової політики, організацією тематичних розважальних програм, що вже в близькій перспективі приверне увагу гостей міста та відновить позитивне враження від відвідування закладу зі сторони місцевих мешканців –  славного міста Ужгороду та гостей міста.

411ca49ec45d2a7671de201646029721

XI „Фаш’янговий” бал закарпатських словаків

Інвестиційні плани та перспективи розвитку

В умовах значного зносу основних фондів ГТК «Інтурист-Закарпаття» планується залучати додаткові капітальні інвестиції для масштабної модернізації готельного комплексу, адже досягнення ефекту від впровадження окремих інвестиційних напрямів має значний часовий лаг.

ІГ «ІНЕКО» спільно з керівництвом «Інтурист-Закарпаття» вже розробляють багатомільйонний девелоперський проект реконструкції готелю з метою залучення додаткових інвестицій.

0868de6575f35f3c9279bd62aafab0a4

Ескізний проект реконструкції ГТК «Інтурист-Закарпаття»

В цьому контексті 17-річний успішний досвід діяльності ІГ «ІНЕКО» на інвестиційному ринку України допоможе в найближчій перспективі залучити вкрай необхідний капітал для динамічного зростання готелю, модернізації номерного фонду, інфраструктури тощо.

Вже сьогодні ІГ «ІНЕКО» докладає зусилля щодо пошуку стратегічних партнерів та інвесторів. Нещодавно в рамках проведення III Щорічного Українського Готельного Форуму 2012 серед спільноти готельних професіоналів були презентовані інвестиційні можливості ГТК «Інтурист-Закарпаття». Зокрема інвестори ознайомились з інвестиційним проектом, що передбачає реконструкцію готелю та нове будівництво торгівельної галереї з офісним центром. Також було представлено локальні інвестиційні проекти організації ресторанного комплексу, боулінг-клубу, диско-залу з кабаре, автоматизованого управління номерним фондом тощо. Всі інвестиційні пропозиції розміщені на спеціалізованому інвестиційному порталі «InVenture» — www.inventure.com.ua і кожний зацікавлений у спільній діяльності може з ними ознайомитись.

88e27c0af2384aca96660a0da9fac5f4

III Щорічний Український Готельний Форум 2012

Нове керівництво ГТК «Інтурист-Закарпаття» разом з ІГ «ІНЕКО» відкритті до плідної співпраці у різноманітних форматах з готельними операторами, туристичними компаніями, приватними інвесторами й підприємцями: це й орендна діяльність, і передача в управління номерного фонду, операції щодо взаємозаліку послуг, спільне інвестування в окремі інвестиційні проекти тощо.

Найбільший готель Закарпаття, який розташований на  транзитному шляху «Росія – Україна – Захід», має стратегічне значення в контексті не тільки успішного проведення ЕВРО 2012, а й активізації співпраці України з Євросоюзом, зміцнення культурних та економічних зв’язків між Східною та Західною Європою. А зараз «Інтурист-Закарпаття» запрошує гостей на традиційне весняне свято старовинного Ужгороду – цвітіння сакури. Будемо раді вітати наших гостей!

Прес-служба компанії ІНЕКО


Без рубрики